Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіЧетвер, 28.03.2024, 13:45



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бажання американських громадян дожити до пенсії, щоб спокійно няньчити онуків, сидячи біля каміна, змушує місцевих винахідників придумувати все нові і нові способи порятунку з палаючих будівель. Розповімо ж про два нові засобах.

Першого жовтня 2002 американська компанія Advanced Evacuation System представила громадськості та зацікавленим організаціям свою нову розробку: Advanced Modular Evacuation System ( AMES ) , що дозволяє евакуювати людей з будівель , висотою до 23 поверхів.

Презентація системи відбулася на базі готелю Omni Shoreham Hotel Tower у Вашингтоні, а серед спеціально запрошених " зірок " були присутні кілька конгресменів США і колишній прем'єр- міністр Ізраїлю Ехуд Барак.

Пристрій , судячи з опису , складається з циліндричного " ​​рукава " довжиною близько 50 метрів (у "бойовому" положенні) і близько 75 см в діаметрі , зробленого з вогнетривкого матеріалу , обтягуючого спеціальну сталеву спіраль.

При отриманні сигналу пожежної тривоги , пристрій , розташоване біля вікна , припустимо , офісу і забезпечене автономним джерелом живлення , автоматично розгортається і протягом десяти секунд досягає поверхні землі , після чого самостійно закріплюється.

Далі все дуже просто: всі бажаючі забратися з геєни вогненної , шикуються в чергу і дружно зісковзують вниз по рукаву . Резерву міцності AMES цілком достатньо для того , щоб витримати від десяти до п'ятнадцяти чоловік одночасно , а з урахуванням того , що час спуску з 23-го поверху складе всього 20-25 секунд , то весь поверх можна буде евакуювати буквально за пару хвилин.

 

Виходьте на карниз , а з карниза - прямо вниз.

Що стосується ціни пристрою , то воно повинно коштувати $ 20 тисяч плюс ще дві тисячі за установку. Ізраїльський уряд вже схвалив AMES , але компанія поки очікує прийняття такого ж рішення американською владою .

До речі , телекомпанія ABCNews повідала своїм глядачам несамовиту історію створення Advanced Modular Evacuation System . Справа в тому , що автор винаходу ізраїльтянин Елі Нір ( Eli Nir ), згодом продав патент Сему нагару ( Sam Nagar ) , що очолює Advanced Evacuation System , кілька років тому на власному досвіді відчув , що відчувають родичі людей, що застрягли в палаючому будинку .

Його восьмирічний син одного разу виявився заблокованим в палаючому будинку , і ті кілька хвилин , поки бригада рятувальників дісталася до дитини , здалися йому вічністю. Відтоді бажання створити досконалу систему порятунку придбало для нього характер нав'язливої ​​ідеї.

На жаль , компанія , схоже , так і не встигла обзавестися власним сайтом , але прес -реліз , випущений напередодні демонстрації системи , можна прочитати тут - http://www.usnewswire.com/topnews/prime/0930-152.html .

Крім того , в той же день публіка побачила ще один цікавий пристрій для порятунку чадіти . Комплект Res -Q - Line , що складається з віддаленого подібності вентиляторних лопат , парашутної " збруї " і довгого кабелю , забезпечує своєму пасажиру швидкість спуску близько трьох метрів в секунду.

Навантаження на ноги , що виникає в момент посадки , як стверджує творець системи Говард Сафір ( Howard Safir ) , порівнянна з ударом після стрибка з табуретки.

Випробування пристрою показали , що такий " парашут " може евакуювати однієї людини кожні двадцять секунд , а для евакуації цілої будівлі буде потрібно близько півгодини.

При цьому максимальне навантаження на несучий кабель може досягати півтонни (хоча федеральна комісія , сертифікований комплект , визначила допустиме навантаження на рівні до 200 кілограмів) .

Сам парашут коштує $ 3,5 тисячі доларів , але крім іншого компаніям доведеться розщедритися ще й на індивідуальні « збруї " для кожного співробітника , вартість яких становить $ 200 . Втім , фірма Safir - Rosetti , яка візьметься за випуск Res -Q - Line , готова здавати їх напрокат усього за шість у.о. на місяць.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz