Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіСубота, 27.04.2024, 11:40



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Якщо, тьфу-тьфу-тьфу, 21-поверхова будівля в ізраїльському місті Рамат-Гані буде обійнято вогнем, які працюють у ньому люди будуть врятовані унікальною системою, яка поки існує в світі в єдиному екземплярі. Звідки не візьмись з'явиться ліфт, який врятує, а після евакуації сховається на даху.

"Ми почали думати про це через рік після подій 11 вересня , - пояснює Джонатан Шімшоном ( Jonathan Shimshoni ) , президент ізраїльської компанії Escape Rescue Systems . - Наша теорія полягала в тому , що якщо хтось зміг би придумати правильне і інноваційне рішення , то це зробило б тисячі хмарочосів істотно безпечнішими " .

І цей "хтось" (ім'я винахідника не повідомляється ) потрібне рішення дійсно придумав .

Ось як це працює. На даху одного хмарочоса повинні бути встановлені , як мінімум , два підйомники - з різних сторін будинку . Поки все тихо і спокійно , ніхто ці " лебідки " не бачить , нікому вони не заважають.

У будівлі - пожежа . Підйомник отримав сигнал , ожив і почав спуск " люльки " на землю ( ілюстрації Escape Rescue System ) .

У разі біди з радіосигналу підйомники включаються і схиляються до самого краю даху , а потім спускають вниз , майже впритул до стін , щось на зразок колисок.

Коли ці люльки досягають землі , до них підходять пожежні або рятувальники , і після короткочасних маніпуляцій " люлька " починає підйом.

При цьому її днище залишається на землі , а середина розкладається на зразок гармошки. Виявляється , що це - складні кабіни з вогнестійкого матеріалу , здатні вмістити до 30 чоловік кожна .

Внизу евакуатор зустрічають пожежники і рятувальники , здійснюють розгортання кабін і сідають в ліфт ( ілюстрації Escape Rescue System ) .

У міру почергового розгортання кабін рятувальники (по мірі необхідності ) завантажуються в них , після чого весь цей 5 -поверховий ліфт швидко починає підйом на необхідну висоту.

В результаті він зупиняється точно напроти вікон відразу 5 поверхів , з яких починається одночасна евакуація : люди забираються на підвіконня , а потім і в кабіни за заздалегідь заготовленим всередині хмарочоса розкладним сходах , по яких може в'їхати і інвалідна коляска .

Нарешті , завантажений на всіх п'яти рівнях ліфт спускається вниз. Люди виходять , кабіни по черзі складаються. Система знову перетворюється на " колиску " і вирушає геть - на дах. Ось і все.

Всі п'ять кабін підйом , " стикуються " з вікнами , які відкривають зсередини бажаючі евакуюватися люди , і пожежний з'являється на підвіконні ( ілюстрації Escape Rescue System ) .

Так , якщо людей дуже багато , то система буде евакуювати по 300 людина кожні вісім хвилин. Вартість обладнання для 40 -поверхової будівлі - приблизно $ 2 мільйони.

Як ви вже зрозуміли - це не концепція на комп'ютерних картинках і не мультфільм , а реально побудована система, що функціонує , що називається , в повний зріст.

Оперативно створене товариство венчурного капіталу в особі компаній Apax Partners і Veritas Venture Partners , а також фонду Israel Healthcare Ventures забезпечило проект необхідними фінансами .

За розкладеної сходах з " рейками " спочатку завантажують людини в інвалідному візку , потім організовано заходять всі інші ( ілюстрації Escape Rescue System ) .

Вже в липні 2004 року - всього через пару років після народження ідеї та компанії - дослідний зразок революційної системи був схвалений ізраїльськими Інститутом стандартів ( Standards Institution of Israel ) , Міністерством соціального забезпечення ( Ministry of Social Affairs ) і встановлений в Рамат- Гані - для випробувань і демонстрації.

І хоча Escape Rescue System (система називається так само , як компанія ) знаходиться в процесі схвалення для експлуатації , до кінця нинішнього року другий її прототип буде встановлений в Нью -Йорку.

Закінчується узвіз ( ілюстрація Escape Rescue System ) .

" Тель -Авів нас , чесно кажучи , не цікавить , - говорить менеджер проектів Гіора Баркол ( Giyora Barkol ) , - наш ринок там , де є реально високі будівлі - вони на Манхеттені " .

Офіс на Манхеттені , де використовувати систему можна на 95 % хмарочосів (висота не має значення ; великі будівлі просто вимагають більшої кількості підйомників) , фірма Шімшоном відкрила минулого місяця.

А сам він був призначений головою підкомітету з пристроїв для евакуації з висоток Американського товариства по випробуванню матеріалів (ASTM ) - це про щось говорить.

На землі . Усім спасибі , всі вільні (ілюстрація Escape Rescue System ) .

Слід зазначити , що після 11 вересня Ізраїль , скориставшись багатим особистим досвідом боротьби з тероризмом , став світовим лідером у виробництві обладнання для евакуації з хмарочосів.

І якщо три роки тому спроба привернути увагу американців порятунком по " рукавах " не вдалася , то тепер ізраїльтяни повернулися із зовнішніми ліфтами і кажуть , що якби кожна з веж WTC мала чотири або п'ять систем , можна було б врятувати величезна кількість людей.

У Рамат- Гані американські чиновники Escape Rescue System вже бачили своїми очима , охали і ахали - сподобалося. Можливо , коли дослідний зразок запрацює в Нью -Йорку , городяни , особисто познайомившись з системою , захочуть , щоб їх рятувала саме вона.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz