Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіСереда, 14.04.2021, 05:15Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

НАКАЗ
07.12.2010 р.                                                                                                                        №1073

Про реалізацію рішення Колегії МНС
від 07.12.2010 № 37 стосовно виконання 
пункту 4 розділу 6 протоколу засідання
№ 64 Кабінету Міністрів України від 
10.11.2010 щодо протидії проявам
 корупції в системі МНС

На виконання пункту 4 розділу 6 протоколу № 64 засідання Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року з метою вжиття заходів щодо попередження, виявлення та припинення посадовими особами корупційних діянь або порушень спеціальних обмежень, встановлених статтею 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», керівництву Міністерства необхідно невідкладно провести професійно-якісний добір претендентів на посади керівників урядових органів державного управління, самостійних структурних підрозділів його центрального апарату, Головних управлінь МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, навчальних і науково-дослідних закладів, підприємств, установ, організацій та спеціальних формувань системи МНС. Для виконання вказаних завдань Управлінню протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи, його територіальним підрозділам і керівникам структурних підрозділів всіх рівнів свою роботу необхідно спрямувати на упередження та недопущення корупційних і інших незаконних дій серед особового складу, на виявлення осіб, схильних до вчинення правопорушень, виявлення та усунення корупціогенних чинників в службовій діяльності, налагодження взаємодії з органами державної влади.
Як свідчить аналіз у 2010 році, організація упереджувальних антикорупційних заходів у системі Міністерства не повною мірою відповідає вимогам основних засад антикорупційної політики Президента України, Уряду та Верховної Ради України
Зокрема, протягом 2010 року стосовно посадових та матеріально-відповідальних осіб підрозділів МНС правоохоронними органами порушено 41 кримінальну справу за ознаками корисливих злочинів у сфері службової діяльності та складено 33 адміністративних протоколи, передбачених Законом України «Про боротьбу з корупцією».
Судами притягнуто за корупційні вчинки до кримінальної відповідальності 5 посадових осіб та до адміністративної 21 співробітник МНС.
Особливу увагу слід звернути на те, що стосовно посадових осіб органів Державного пожежного нагляду і Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки порушено 26 кримінальних справ, що становить 62% загальної кількості, з них 22 за ознаками злочинів, передбачених статтею 368 (отримання хабара) Кримінального Кодексу України, або 85% загальної кількості порушених справ за цією статтею.
У листопаді 2010 року Управлінням протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи в ході проведення звірки з органами прокуратури виявлено, що з 11 адміністративних протоколів, за порушення вимог, передбачених Законом України «Про боротьбу з корупцією», складених правоохоронними органами стосовно працівників підрозділів ГУ МНС в Одеській області (Львов О.І.), 9 свідомо приховано від керівництва Міністерства. Також, за результатами службових перевірок діяльності ГУ МНС в Одеській області, проведених у серпні – жовтні 2010 року, двома комісіями МНС виявлено ряд суттєвих недоліків за всіма напрямками службової діяльності підрозділів Головного управління. Однак належного суттєвого реагування щодо покращення вказаного стану справ начальником Головного управління Львовим О.І. не здійснено та не вжито дієвих заходів для виконання рішення Колегії МНС від 21.10.2010 №13 щодо усунення серйозних недоліків в роботі Головного управління.
Вищезазначене свідчить про серйозні недоліки в організації упереджувальних антикорупційних заходів та виконанні вимог чинного законодавства зі сторони начальників ГУ МНС в Автономній Республіці Крим (Мазілін О.М.), Донецькій (Ільченко М.В.), Запорізькій (Лепський О.М.), Івано-Франківській (Чернецький В.В.), Харківські (Одарюк П.В.), Херсонській (Пікуль О.В.), Чернігівській (Муха В.А.) областях, підлеглими яких у цьому році скоєно по 3 – 5 корупційних правопорушень.
У 2010 році правоохоронними органами порушено та розслідуються 3 кримінальні справи за підозрою в зловживаннях та нецільового використання бюджетних коштів при закупівлі медичних автомобілів, техніки та розподілу житла посадовими особами Департаменту охорони здоров’я та медико-біологічного захисту, Департаменту ресурсного забезпечення, Департаменту капітального будівництва, реалізації будівельних Чорнобильських програм та забезпечення житлом за період 2008-2009 років.
Мали місце випадки провокаційних дій зі сторони співробітників правоохоронних органів, по затриманню посадових осіб ГУ МНС в м.Києві, Луганській, Тернопільській, Івано-Франківській, Херсонській, Чернігівській областях в підозрі за можливі корупційні вчинки, матеріали по яких в подальшому закриті за відсутністю складу правопорушення. Це свідчить про неналежну взаємодію начальників зазначених Головних управлінь з керівництвом правоохоронних органів на місцях.
Управлінням протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи в поточному році перевірками виявлено суттєві порушення у фінансово-господарській діяльності структурних органів Міністерства щодо незаконного використання ними державних коштів на суму 30,5 млн.грн., що на 30% більше, ніж у 2009 році. У ході контрольних заходів відшкодовано 27,5 млн.грн., або 94,3% загальної суми виявлених порушень. Найбільш суттєві порушення фінансової дисципліни виявлено в діяльності ДП Управління капітального будівництва та ДСП «Комплекс» м.Чорнобиль, 3-го Спеціального центру швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (Степанюк О.Г.), Центру сертифікації МНС (Пасенченко Я.М.), ГУ МНС в Автономній Республіці Крим (Мазілін О.М.), ГУ МНС в Одеській області (Львов О.І).
З метою радикального поліпшення роботи щодо виконання вимог чинного антикорупційного законодавства із запобігання порушень фінансової дисципліни та скоєння посадовими особами підрозділів МНС службових зловживань або порушень спеціальних обмежень, встановлених статтею 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»,
НАКАЗУЮ:
 1. Визнати недостатньою роботу урядових органів державного управління, департаментів та самостійних структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, підприємств, установ, організацій та спеціальних формувань системи МНС щодо організації антикорупційних заходів серед особового складу та дотримання дисципліни в фінансово-господарській діяльності структурних органів.
2. З метою упередження та недопущення корупційних правопорушень, дотримання фінансової дисципліни та законності посадовими та матеріально-відповідальними особами у службовій діяльності структурних підрозділів, керівникам всіх рівнів системи МНС забезпечити:
2.1. Неухильне виконання вимог наказу МНС від 24.06.2010 № 500 «Про затвердження Положення про порядок інформування Управління протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи» і вжиття заходів щодо недопущення приховування надзвичайних пригод, корупційних та інших неправомірних дій, скоєних підлеглими.
2.2. Заслуховування щомісяця на оперативних нарадах керівників структурних підрозділів щодо стану дисципліни і законності серед їх особового складу. У випадках скоєння підлеглими корупційних правопорушень, за вини їх безпосередніх керівників, до останніх застосовувати заходи суворого дисциплінарного впливу. Про проведену роботу щокварталу доповідати Міністрові.
2.3. При отриманні від правоохоронних органів інформації про можливість, скоєння посадовими особами МНС корупційних правопорушень, невідкладно інформувати про це Міністра та терміново проводити службові розслідування з вжиттям до винних вичерпних заходів кадрового та дисциплінарного впливу. з метою недопущення порушень ними законності.
3. Покласти на заступника Міністра Бондаренка А.Ю. та директора Департаменту ресурсного забезпечення Андрієнка В.М. персональну відповідальність за станом законності та прозорості використання державних коштів при проведенні тендерних процедур, моніторингу цін при закупівлі матеріальних цінностей, товарів, робіт і послуг.
4. Начальнику Центру сертифікації МНС Пасенченку Я.М, керівництву Державного департаменту пожежної безпеки і Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки розробити комплекс антикорупційних заходів щодо упередження зловживань посадовими особами при оформленні ліцензій, дозволів, наданні суб’єктам підприємницької діяльності та громадянам реєстраційних документів, довідок та інших послуг, недопущення випадків хабарництва та корисливих правопорушень в роботі підлеглих, усунення корупційних ризиків у службовій діяльності вказаних органів, про що до 10.12.2010 доповісти Міністрові.
5. Управлінню освіти і науки (Євсюков О.П.) організувати у вищих навчальних закладах та в системі післядипломної освіти додаткові заходи щодо вивчення антикорупційного законодавства України, спрямовані на підвищення рівня знань та формування негативного ставлення до корупції, як злочинного явища в суспільстві.
6. Управлінню зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю щомісяця висвітлювати у відомчих виданнях перед громадськістю відомості про основні заходи реалізації державної антикорупційної політики в службовій діяльності рятувальників.
7. Суворо попередити начальників ГУ МНС в Автономній Республіці Крим Мазіліна О.М., ГУ МНС в Донецькій Ільченка М.В., ГУ МНС в Запорізькій Лепського О.М., ГУ МНС в Івано-Франківській Чернецького В.В., ГУ МНС в Харківській Одарюка П.В., ГУ МНС в Херсонській Пікуля О.В., ГУ МНС в Чернігівській областях Муху В.А. за неналежну організацію в структурних підрозділах дотримання вимог чинного антикорупційного законодавства, що призвело до скоєння їх підлеглими чисельних корупційних правопорушень та негативно вплинуло на імідж системи МНС
8. За безвідповідальне ставлення до організації антикорупційних заходів серед особового складу підпорядкованих підрозділів, грубі порушення фінансової дисципліни та вимог чинного законодавства за основними напрямками службової діяльності та в доборі кадрового персоналу, невиконання наказу МНС від 24.06.2010 № 500 «Про затвердження Положення про порядок інформування Управління протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи» та невиконання рішення колегії МНС від 21.10.2010 щодо усунення серйозних недоліків в службовій діяльності Головного управління НАКЛАСТИ на полковника служби цивільного захисту Львова Олега Ігоровича, начальника ГУ МНС в Одеській області, дисциплінарне стягнення у вигляді ЗВІЛЬНЕННЯ З ПОСАДИ відповідно до статті 69 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, затвердженого Законом України від 5 березня 2009 року № 1068.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Управління протидії корупції та контрольно-ревізійної роботи Сцібана Є.Г.
                   


              Міністр                                                                             В. Балога

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтів - uCoz