Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіП`ятниця, 19.04.2024, 22:17



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Як показали нью-йоркські події річної давності, престижна робота у висотній будівлі має одну дуже неприємну особливість: у разі катастрофи, з нього практично неможливо вибратися.

Міркування про те , як швидко і , по можливості , без особливого ризику для життя евакуювати людини з високого палаючої будівлі , почалися ще в часи римських цезарів : адже в Стародавньому Римі вже дві тисячі років тому будувалися семиповерхові для мешканців перенаселених міст. Однак пальма першості в радикальному вирішенні цього питання належить , очевидно , великому Леонардо Да Вінчі , який запропонував ідею використання парашута.

Зрозуміло , в п'ятнадцятому столітті не могло бути і мови про реалізацію такого проекту , просто тому , що не існувало в рівній мірі легких і міцних матеріалів , які можна було б використовувати для побудови середньовічного парашута.

Винахід , в підсумку , так і залишилося на папері у вигляді зображення чоловічка під пірамідальним куполом , супровід лише кількома позначками .

 Той самий легендарний малюнок Леонардо.

Прорив стався через п'ятсот років , після того , як в 1911 році американець Лі Міллер запатентував свій " нове і корисне парашутне пристрій" .

Притому , що основний акцент в його заявці робився на безпеку пілотів аеропланів і дирижаблів , автор не забув і про працівників , зайнятих в обслуговуванні висотних будівель: мийників стекол , ремонтниках і, зрозуміло , будівельниках .

Недолік технологічних можливостей позначився і тут: важкі та громіздкі ранці не завдавали особливих незручностей льотчикам , але були абсолютно непридатні для постійного носіння " сухопутними " верхолазами .

Невирішеною залишалася і проблема швидкого викиду і розгортання купола: кілька секунд вільного польоту з даху П'ятдесятиметрову будівлі не залишали можливості різкого уповільнення швидкості падіння .

Час йшов , технології вдосконалювалися , а спраглі нервових струсів товариші вимагали нових розваг . З'явився так званий BASE Diving (Building , Antenna , Span and Earth ) і любителі фонтанів адреналіну взялися здійснювати стрибки з мостів , телевізійних веж , гірських схилів і висотних будівель ... Висотних будівель? Одну секундочку ... А адже це думка!

Зайнявшись ідеєю , американська фірма Precision Aerodynamics взялася за розробку легкої та надійної парашутної системи , призначеної для екстреної евакуації людей, що працюють в хмарочосах . Багатий досвід роботи c екстремалами на ниві BASE зіграв свою позитивну роль і зараз компанія активно рекламує свій новий продукт: систему EscapeChute .

 B.A.S.E. diving - спорт не для слабкодухих.

Як стверджують розробники , результати випробувань доводять , що парашут може бути використаний для стрибків з висоти не менше тридцяти метрів, тобто - навіть з п'ятнадцятого поверху , але за умови , що клієнт важить не більше 110 кілограмів.

При меншій висоті і більшій вазі , компанія , як кажуть, "не гарантує отримання максимального задоволення від використання продукту " . Тим більше що мешканцям поверхів з першого по чотирнадцятий включно турбуватися особливо не про що : існуюча в Сполучених Штатах рятувальна техніка цілком в змозі дістатися до таких висот.

Є у EscapeChute і ще один маленький недолік: він горить . Причому , як визнають самі розробники , горить , як свічка і тому може бути використаний лише у якості " самого останнього засобу порятунку" .

І ось саме тут на сцену виходить вітчизняний виробник.

Як повідомляють інформаційні агентства , на початку вересня 2002 фахівці Центру імені Бабакіна оголосили про створення парашутної системи " Рятувальник " .

 Випробування " Рятувальники" в польових , вірніше , міських умовах ( Фото з ​​сайту центру ім. Бабакіна ) .

Система, що є побічною гілкою програми дослідження Марса ( головною метою було створення парашутної системи для м'якої посадки марсіанського модуля ) , за всіма показниками б'є дітище американських конкурентів .

Почнемо з того , що " Рятувальник " не є переробкою звичайного парашута. Це - повністю оригінальна конструкція з конусоподібним куполом , вміщується в ранець , порівнянний за своїми розмірами зі шкільним . Крім того , купол зроблений з негорючого матеріалу і , що найцікавіше , гарантує рівну швидкість падіння ( не більше десяти метрів в секунду) практично з будь-якої висоти .

Все, що потрібно зробити втікачеві від полум'я - це сісти на підвіконня спиною до вулиці , смикнути за мотузку і ... зобразити із себе падаючий кленовий листочок або , скоріше , величезний бадминтонний волан . При падінні людина буде захищена від ударів і садна надувними стінками свого волана , тобто - купола.

 Зменшена копія " Рятувальника " ( фото " Комсомольської Правди " ) .

Так, це індивідуальний , так сказати , аналог системи посадки , яка використовувалася зниклим апаратом " Демонстратор " , розробляють все в тому ж Центрі імені Бабакіна . Щось у них тоді не заладилося , але це не означає , що система порятунку і спуску себе скомпрометувала .

Як очікується , виробництво систем почнеться вже в першому кварталі 2003 року. Вартість одного примірника поки не називається , але кажуть , що вона не перевищить декількох тисяч доларів. Дорогувато ? Так, але ж життя дорожче , а безпеку навіть для недосвідченого парашутиста практично гарантується . В крайньому випадку , вам повернуть ваші гроші.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz