Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіЧетвер, 25.04.2024, 23:17



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Американські вчені створили речовину, яка виглядає, як вода, тече, як вода, і швидко гасить вогонь, як вода. Однак речовина є абсолютно сухим і не змочує поверхні. Нову рідина будуть застосовувати в системах пожежогасіння.

13 квітня 2004 компанія Tyco Fire & Security з Флориди продемонструвала можливості протипожежної системи, що використовує "суху воду " .

Нова система придушення вогню отримала торгову марку ANSUL Sapphire ( ANSUL - це лінійка протипожежної техніки компанії).

З її особливостей потрібно відзначити чутливість - система починає гасити пожежу , коли реакція горіння тільки-тільки почалася, і полум'я фактично ще немає.

Сама "суха вода " випускається американською компанією 3M під торговою маркою 3M Novec 1230 .

Ця рідина володіє всіма протипожежними властивостями води , і будучи вилитої ( розбризканої ) на осередок пожежі також ефективно ( якщо не краще "мокрою води " ) пригнічує полум'я .

Але на відміну від води справжньою нова "вода" не пошкоджує електроніку , твори мистецтва , меблі і тому подібні речі , так як є фактично сухою речовиною .

Точніше , в процесі розпилення нова речовина звертається в пар , а у вигляді рідини воно чекає свого часу в балонах автоматичної протипожежної системи , де зберігається під тиском.

 Нові системи гасіння пожежі можуть пригнічувати полум'я , не пошкоджуючи книги , картини і електроніку ( фото з ​​сайту 3m.com ) .

При цьому нова система займає істотно менше місця , ніж конкуруючі протипожежні комплекси з балонами , накачаними інертними газами.

На недавній демонстрації в передачі " Доброго ранку , Америка" в миску з цією рідиною занурювали книги та електронні прилади.

Після того , як предмети виймали , рідина випаровувалася з них за секунду , не залишаючи абсолютно ніяких слідів і не виробляючи ніяких змін у структурі , наприклад , паперу.

Це ідеальне рішення для вбудованих протипожежних систем для лікарень , музеїв , бібліотек , вузлів телекомунікацій і обчислювальних центрів , вважають американські винахідники.

Цікаво , що нова рідина хімічно втручається в реакцію горіння і пригнічує її , в той час , як вода просто охолоджує вогнище спалаху і , випаровуючись , перекриває доступ кисню до вогню.

 У колбі - прозора рідина, що виглядає як вода, розгойдане як вода. Коли її почнуть лити на полум'я - вогонь швидко згасне, хоча самої струменя ми при цьому майже не помітимо (фото з ​​сайту 3m.com). 

Цікаво порівняти фізичні властивості води і 3M Novec 1230. Їх температури кипіння - 100 і 49 градусів Цельсія відповідно. 

Температура замерзання - нуль і мінус 108 градусів. Тиск насиченої пари при 25 градусах Цельсія - 3,2 і 40,4 кілопаскалях у води і "сухий води" відповідно

Нові системи пожежогасіння володіють найбільшим співвідношенням між продуктивністю ( " охороняється " площею ) і займаним системою місцем ( фото з ​​сайту tycofireandsecurity.com ) .

Теплота пароутворення - 2442 кілоджоулів на кілограм у води, і всього 95 у нового речовини.

Секрет його в тому , що воно не містить атоми водню і тому не має водневих хімічних зв'язків.

Взаємодія між молекулами нової рідини набагато слабкіше , ніж між молекулами води , яке в останньому випадку визначається саме водневими зв'язками.

Це слабке притягання між молекулами "сухий води " і надає їй такі унікальні властивості . Вони дозволяють 3M Novec 1230 швидко переходити від рідини до газоподібного стану навіть при холодному розпиленні , коли пожежа тільки почався і великого полум'я ( і високої температури) ще немає.

 У цій "воді" книга не промокає (фото з ​​сайту craphound.com). 

Потрібно зауважити, що рідини з подібними властивостями були відомі хімікам і раніше. Чому ж вони не застосовувалися в системах пожежогасіння? 

Відповідь проста - попередники "сухий води" були токсичні і небезпечні для озонового шару. Чого не можна сказати про 3M Novec 1230.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz