Головна
 
Згурівський районний сектор ГУ ДСНС України у Київській областіСубота, 20.04.2024, 03:37



Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2015 » Листопад » 19 » П А М ’ Я Т К А щодо дій населення за сигналом оповіщення «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»
17:30
П А М ’ Я Т К А щодо дій населення за сигналом оповіщення «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

 Увага!Говорить департамент з питань цивільного захисту Київської обласної державної адміністрації.

Увага! Говорить департамент з питань цивільного захисту Київської обласної державної адміністрації.

Шановні громадяни! Послухайте інформацію щодо основного сигналу оповіщення цивільного захисту “УВАГА ВСІМ!”.

 

У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний та військовий час проводиться оповіщення населення сигналами цивільного захисту.

Для оперативного та ефективного виконання заходів щодо забезпечення захисту кожної окремої особи та членів її сім’ї, їх майна, майна підприємств, установ та організацій, а також захисту населених пунктів в цілому громадяни повинні діяти вправно та чітко, вміти самостійно приймати рішення, бути дисциплінованими та організованими.

Оповіщення населення здійснюється департаментом з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації дистанційно, за допомогою електросирен, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції та телебачення.

Терміновій інформації, що доводиться до населення, повинно передувати уривчасте звучання електросирен, наявних на відповідній території, а також звучання електросирен у запису, яке транслюється мережею радіомовлення та телебачення.

УРИВЧАСТЕ ЗВУЧАННЯ ЕЛЕКТРОСИРЕН ОЗНАЧАЄ “УВАГА ВСІМ! “.

Почувши електросирени негайно увімкніть гучномовці на першому каналі проводового радіомовлення, налаштуйте радіоприймачі на хвилю Львівського радіо, телеприймачі – на 12 канал Львівської обласної державної телерадіокомпанії і слухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації.

Повідомлення передаються неодноразово протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”. Вислухавши повідомлення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками та рекомендаціями.

Переконайтесь, що повідомлення департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч із Вами, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху. Надайте їм необхідну допомогу.

 

Запам’ятайте!

 

  Почувши сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», необхідно:

а) якщо Ви вдома:

–  ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, теле- та радіоприймач, уважно прослухати інформацію, яка поступила;

–  якщо є можливість – попередити сусідів та одиноких людей, що мешкають поруч;

–  закрити вікна, вимкнути усі нагрівальні прилади, перекрити газову мережу, загасити печі, вимкнути світло;

–  слід швидко одягнутися, одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку записів: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;

–  взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди;

–  зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

–  уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами цивільного захисту.

У разі відсутності в радіусі 500 м від Вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Ні  в якому  разі  не  можна  після  сигналу «Повітряна тривога»  залишатися  в будинках, особливо на верхніх  поверхах,  адже  при ядерному вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

УВАГА!  Завчасно, до ускладнення обстановки, Вам необхідно з’ясувати у консультаційному  пункті органу місцевого самоврядування (комунальному підприємстві, ЖЕКу, селищній (сільській) раді):

– прогнозовані надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру та порядок дій населення при їх виникненні;

– маршрути евакуації (якщо вона передбачається) у безпечний район;

– місце розташування захисної споруди, до якої Ви можете потрапити.

У разі настання загрозливого періоду доцільно потурбуватись про наявність:

–  найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратори, ватно-марлеві пов’язки або протипилові тканинні маски);

–   найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо).

 

б) якщо Ви на роботі:

–   виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій, Інструкцією та діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;

–   швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

в) якщо Ви у громадському місці:

– вислухати вказівки адміністрації і діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

В хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання і, звичайно, діяти з граничною швидкістю.

 

Переглядів: 470 | Додав: nikolas | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz